DOMSKI TURNIR U ŠAHU

021
Specifični cilj šaha kao sportske vještine je razvijanje misaonih procesa i apstraktnog mišljenja. U ovom domu tradicija igranja šaha stara je koliko i sam dom što potvrđuje dosada
osvojen veliki broj pehara i medalja s raznih turnira i natjecanja. Igrača je uobičajeno malo ali su vjerni i zadovoljni.
Ove školske godine u našem domu natjecanje u šahu održano je 19. i 24. siječnja u 5 kola. Na Domskom turniru sudjelovalo je osam učenika a trojica najboljih osvojili su prigodne nagrade.
Prvo mjesto i šahovsku garnituru osvojio je učenik Ivan Udovčić, prošlogodišnji pobjednik u pojedinačnom natjecanju šahista učeničkih domova Zagreba „Mažuranac open“. Drugo i treće mjesto u domu osvojili su učenici David Gall i Marko Kukolj.
Koliko volimo i uživamo u šahu govori činjenica da su gotovo svi naši šahisti redovito sudjelovali u svih 5 kola 42. regionalne Domijade učeničkih domova, jednako zainteresirani kao igrači i kao promatrači.